جذب کارفرما کرمانشاه کرمانشاه کارورزی

جذب: کارفرما کرمانشاه کرمانشاه کارورزی رفاه اجتماعی افزایش مهارت

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری کمیسیون ٧ نفره حمید صفت را ٥٠ درصد مقصر قتل می‌دانند

رپر معروف بعد از ٩ ماه حبس امروز آزاد می شود. خواننده ای که مرداد سال گذشته به اتهام قتل ناپدری اش بازداشت شد، حالا بعد از پیچیدگی ها و فرازونشیب های زیاد پرو

کمیسیون ٧ نفره حمید صفت را ٥٠ درصد مقصر قتل می‌دانند

کمیسیون ٧ نفره حمید صفت را ٥٠ درصد مقصر قتل می دانند

عبارات مهم : ایران

رپر معروف بعد از ٩ ماه حبس امروز آزاد می شود. خواننده ای که مرداد سال گذشته به اتهام قتل ناپدری اش بازداشت شد، حالا بعد از پیچیدگی ها و فرازونشیب های زیاد پرونده اش، با وجود درخواست قصاص پسران ناپدری اش با قید وثیقه آزاد می شود. نزاع با ناپدری همه آن چیزی است که این خواننده رپ را به قتل متهم کرد. ترانه سرا و رپری که خبر بازداشتش در غروب شنبه، ٢٨ مرداد ماه سال گذشته همه را شوکه کرد.

شعبه سوم دادسرای جنایی جایی بود که یکی از خبرساز ترین پرونده های جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران در آن به جریان افتاد. حمیدرضا صفت به اتهام قتل ناپدری اش در برابر بازپرس منافی آذر قرار داده شد تا از واقعیت این اتفاق پرده بردارد. این پسر ٢٤ ساله آن روز همه چیز را تعریف کرد و از ١١ سال زندگی با ناپدری اش گفت. حمید صفت در جلسه بازجویی اش گفت که خشم ها و پرخاشگری های گاه و بی گاه ناپدری اش همه اطرافیان را کلافه کرده بود و اعلام کرد که فقط جهت دفاع از مادرش با ناپدری خود درگیر شده است است.

این صحبت ها در حالی مطرح شد که حمید صفت در برابر اتهام قتل عمد قرار گرفت. با این حال او به این اتهام اعتراض داشت. جهت همین کمیسیون سه نفره پزشکی قانونی تشکیل شد و این بار حمید را ٨٥ درصد مقصر فوت ناپدری اش اعلام کرد ولی این نتیجه نهایی نبود. دو کمیسیون دیگر، یکی پنج نفره و دیگری هفت نفره جهت پرونده این خواننده مشهور تشکیل شد و درنهایت این پسر ٥٠ درصد مقصر فوت ناپدری اش آشنا و ٥٠ درصد دیگر عامل فوت بیماری مقتول میانسال اعلام شد. حالا بعد از گذشت ٩ ماه و طی شدن مراحل متفاوت در این پرونده، در حالی که هنوز این پرونده جنجالی به دادگاه نرسیده، وکیل حمید صفت از آزادی موکلش با قید وثیقه ٦٠٠ میلیونی در روز جاری خبر داد.

این پرونده حدود ساعت ١٥ شنبه ٢٨ مرداد سال گذشته با فوت مشکوکی در بیمارستان فیروزگر پایتخت کشور عزیزمان ایران کلید خورد. با حضور ماموران در بیمارستان و انجام تحقیقات نخست مشخص شد که پیرمردی ٦٦ساله به علت اصابت جسم سخت به ناحیه سر و شکستگی جمجمه فوت کرده هست. با تشکیل پرونده مقدماتی با عنوان فوت مشکوک و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ٢٧تهران، این پرونده در اختیار اداره دهم قرار گرفت. همزمان با شروع تحقیقات پلیس مشخص شد که پیرمرد قبل از مرگش با پسر همسرش درگیر شده است و از سوی او مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود. حمیدرضا امیری صفت مظنون مهم این پرونده، همان روز جهت پیگیری جواز دفن به کلانتری ١٤٥ ونک مراجعه و خودش را معرفی کرد.

این در حالی بود که دو پسر و دختر ناپدری حمید به کشور عزیزمان ایران آمده و درخواست قصاص پسر نامادریشان را مطرح کردند. این درخواست بعد از گذشت ٦ ماه در یک جلسه شخصی با قاضی محمد شهریاری، مدیر دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز بار دیگر اعلام شد و توماس و سهیل که هر دو در خارج از کشور زندگی می کنند، خواهان قصاص حمید صفت شدند. با این حال عسگر قاسمی آقباش، وکیل حمید صفت صبح دیروز از آزاد شدن موکلش خبر داد و در این باره به گفت: «برای این پرونده سه کمیسیون تشکیل شد. کمیسیون سه نفره در ابتدا حمید را ٨٥ درصد مقصر فوت ناپدری اش اعلام کرد. در ادامه با اعتراض به این نظریه، کمیسیون پنج نفره تشکیل شد. بعد از آن حمید ٣٣ درصد مقصر آشنا و ٦٧درصد نیز بیماری مقتول عامل فوت اعلام شد.

با این حال بار دیگر با اعتراض خانواده مقتول، کمیسیون هفت نفره در پزشکی قانونی تشکیل و این بار موکلم ٥٠ درصد و بیماری مقتول نیز ٥٠ درصد عامل فوت اعلام شد. با این نظریه و به موجب ماده ٢٤١ قانون آیین دادرسی کیفری هنگامی که که یک نفر ٥٠ درصد مقصر فوت آشنا می شود، می توان در قرار وثیقه اش تخفیف قایل شد. بنابراین بعد از اعلام نظر کمیسیون هفت نفره، ما به شعبه دهم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران رفتیم و آزادی حمید با قرار وثیقه را مطرح کردیم. دادگاه نیز بازداشت موقت او را ملغی کرد. بازپرس نیز با این عنوان موافقت کرد و حمید روز یکشنبه، ششم خردادماه با قرار وثیقه آزاد خواهد شد. میزان این وثیقه نیز ٦٠٠ میلیون تومان بوده است.»

کمیسیون ٧ نفره حمید صفت را ٥٠ درصد مقصر قتل می‌دانند

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: ایران | پرونده | کمیسیون | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog