جذب کارفرما کرمانشاه کرمانشاه کارورزی

جذب: کارفرما کرمانشاه کرمانشاه کارورزی رفاه اجتماعی افزایش مهارت

گت بلاگز کرمانشاه ثبت نام بیش از 12 هزار نفر در کرمانشاه جهت طرح “کارورزی”

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: بر اساس آخرین آمار، بیش از 12 هزار نفر در کرمانشاه جهت طرح “کارورزی” عضویت کرده‌اند.

ثبت نام بیش از 12 هزار نفر در کرمانشاه جهت طرح "کارورزی"

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛داوود یاوری اظهار کرد: نشانه از طرح کارورزی زیاد کردن تجربه و مهارت فارغ التحصیلان دانشگاهی، زیاد کردن مهارت کارآفرینی و انتقال دانش فارغ التحصیلان به کارگاه های تولیدی و صنعتی است.
وی با بیان اینکه این طرح مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و همچنین شورای عالی اشتغال را دارد، عنوان کرد: کلیه فارغ التحصیلان دانشگاهی که مدارک مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت را دارند مشمول این طرح هستند.

عبارات مهم : کارفرما

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ادامه داد: شرایط سنی جهت مشمولان دارای مدرک کاردانی حداکثر 23 سال، کارشناسی 25 سال، کارشناسی ارشد 28 سال و دکترا 32 سال است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه تصریح کرد: کارورز در این مدت تحت پوشش بیمه حوادث کار قرار می گیرد و کارفرما دیگر دغدغه بیمه را ندارد، از سوی دیگر دولت کمک هزینه آموزشی 310 هزار تومانی (معادل یک سوم حداقل دستمزد) را به کارورز می پردازد و کارفرما دغدغه این امر را هم ندارد.
یاوری تاکید کرد: به علاوه کارورزان مشمول قوانین کار و تامین اجتماعی نمی شوند.
وی یادآوری کرد: اگر بعد از این مدت، کارفرما کارورز را جذب کند به مدت دو سال سهم حق بیمه کارفرما (23 درصد) بر عهده دولت خواهد بود.
به گفته این مسئول، طرح کارورزی در دوره های گذشته هم وجود داشته، ولی حمایت هایی از سوی دولت وجود نداشته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سهمیه ای که در کل کشور جهت این طرح در نظر گرفته شده است را 150 هزار نفر بیان کرد و گفت: این سهمیه شناور است و هنوز سهمیه مشخصی جهت استان کرمانشاه اعلام نشده است.
وی تعداد افرادی که تا آخر روز پنجشنبه (18 خرداد) در استان کرمانشاه عضویت کردند را 12 هزار نفر بیان کرد که چهار هزار نفر آنها واجد شرایط هستند.
انتهای پیام/ز

واژه های کلیدی: کارفرما | کرمانشاه | کرمانشاه | کارورزی | رفاه اجتماعی | افزایش مهارت |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog